Usługi Gabinetu

Głównym celem działalności Gabinetu Weterynaryjnego „Dolittle” jest dbałość o zdrowie zwierząt, w tym zapobieganie, rozpoznawanie oraz zwalczanie chorób, a także kontrola stanu zdrowotnego i higienicznego zwierząt. Jako weterynarz wykonuję zawód opierając się o współczesną wiedzę z tego zakresu medycyny, a także z poszanowaniem etyki zawodowej oraz dobra moich pacjentów. Podczas każdej wizyty dbam o komfort zwierząt, które trafiają do mojego gabinetu, a także o zagwarantowanie właścicielom dostępu do pełnej informacji o stanie zdrowia pupila, diagnozie i planowanym leczeniu.

Pomocy niesionej zwierzętom nie traktuję wyłącznie w kategoriach zawodowych. Często pomagam także zwierzętom bezdomnym, skrzywdzonym, jak też cierpiącym. Wspieram swoją wiedzą i doświadczeniem Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce w Okręgu i Oddziale we Wrocławiu. Ponadto ściśle współpracuję z Fundacją Mrunio z Jaszkowej Dolnej koło Kłodzka oraz licznymi przyjaciółmi zwierząt i wolontariuszami z Wrocławia i okolic (psy, koty, jeże, ptaki, nietoperze itp.). W ramach praktyki zawodowej przede wszystkim diagnozuję stan zdrowia pacjentów towarzyszących ludziom, a także opracowuję harmonogram ich leczenia i w razie potrzeby podejmuję się wykonania stosownych zabiegów. Ponadto udzielam porad w zakresie pielęgnacji i opieki nad zwierzętami, przy czym na rozmowę zapraszam do gabinetu razem z pupilem – nie udzielam porad telefonicznie z uwagi na dobro zwierzęcia.

W moim gabinecie świadczę usługi weterynaryjne głównie dla zwierząt domowych tzw. Małych, czyli towarzyszących.

Standardowe usługi:

Odpchlanie, odkleszczanie, odrobaczanie

Przyjmuję w moim gabinecie weterynaryjnym zwierzęta, wymagające odpchlania, odkleszczania i, odrobaczania. Te zabiegi należy przeprowadzać przede wszystkim profilaktycznie, zanim dojdzie do inwazji pasożytów. Zaniedbanie w tym zakresie może doprowadzić pupila do poważnych zaburzeń zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach – do śmierci.

Szczepienia ochronne

Istotnym filarem weterynarii są szczepienia ochronne, które należy wdrożyć już we wczesnym okresie życia pupila. Wykonuję szczepienia ochronne psów, kotów, królików i, fretek, co minimalizuje zagrożenie zachorowania na niebezpieczne choroby zwierząt domowych.

Dietetyka

Właściwe żywienie zwierząt ma kluczowy wpływ na ich kondycję oraz stan zdrowia, a w najmłodszym wieku – na prawidłowy rozwój. Pomagam ustalić prawidłową dietę dla pupili zdrowych oraz chorych, w każdym wieku, mając na uwadze uniknięcie nadwagi.

Leczenie zachowawcze (internistyczne)

Udzielam pomocy w zakresie leczenia zachowawczego, nie wymagającego interwencji chirurgicznej. Do głównych metod zalicza się w tym zakresie dietoterapia, farmakoterapia i fizjoterapia. Każdą terapię, gdy to konieczne wspieram dodatkowymi badaniami (diagnostyka laboratoryjna, USG itp.). Poza tym u naszych podopiecznych monitorujemy występowanie różnych chorób dolegliwych lub niebezpiecznych np. problemów kardiologicznych, płucnych, ocznych, usznych i zatok gruczołów okołoodbytowych. W szczególnych przypadkach konsultujemy naszych pacjentów u specjalistów z zakresu kardiologii, okulistyki i ortopedii.

Leczenie inwazyjne (chirurgiczne)

Nie zawsze podanie leków wystarczy by można było skutecznie wyleczyć zwierzę. Właśnie dlatego w Gabinecie Dolittle przeprowadzane jest także leczenie inwazyjne – chirurgiczne, jak m.in., leczenie ran i urazów (pogryzienia, upadki z wysokości, wypadki komunikacyjne), usuwanie nowotworów i zmian skórnych, leczenie ropomacicza, ale też sterylizacja, kastracja itd.

Leczenie i profilaktyka schorzeń stomatologicznych

Problemy z kamieniem nazębnym, zapaleniem przyzębia, fetorem z pyska, przetrwałymi zębami mlecznymi i nowotworami jamy ustnej nie należą do rzadkości. Na co dzień około 20 % pacjentów wymaga interwencji w obrębie pyska. W Gabinecie Dolittle kładziemy szczególny nacisk na zdrowe zęby i dziąsła naszych pacjentów.

Leczenie i profilaktyka zaburzeń behawioralnych

Zaburzenia behawioralne mogą wystąpić u zwierząt „po przejściach” np. ze schronisk lub z pseudohodowli, ale też mogą wynikać z predyspozycji genetycznych. Problemy z zachowaniem się zwierząt takie jak np.: niszczenie mebli, załatwianie się domu, apatia, agresja do ludzi i zwierząt oraz wiele innych zaburzeń, można wyeliminować, a ja pomagam w tym procesie.

Czipowanie

U weterynarza można czipować zwierzęta domowe. Nie jest to obowiązek właściciela, ale stanowi dodatkowe zabezpieczenie w razie ucieczki zwierzęcia – np. w wyniku nagłego przestrachu lub innego bodźca. Czip jest potrzebny do wyrobienia paszportu zwierzęciu.

Znakowanie zwierząt

Zwierzęta domowe warto czipować. Czynność ta ma cele informacyjne oraz identyfikacyjne. Czipowanie ułatwia rozpoznanie i odnalezienie zaginionego zwierzęcia o ile zostało ono zarejestrowane w bazie zwierząt oznakowanych czipem. W Gabinecie Dolittle czipujemy zwierzęta i na życzenie właściciela wpisujemy do odpowiednich rejestrów (baz danych o zwierzętach zaczipowanych).

Inne usługi stacjonarne:

 

 1. Badania przesiewowe i monitoring zdrowotny
 2. Leczenie zachowawcze (internistyczne)
 3. Leczenie inwazyjne (chirurgiczne)
 4. Dietetyka weterynaryjna (leczenie dietą, poradnictwo dietetyczne)
 5. Fizykoterapia weterynaryjna m.in. światłolecznictwo
 6. Stomatologia weterynaryjna
 7. Dermatologia weterynaryjna
 8. Homeopatia weterynaryjna
 9. Położnictwo i ginekologia
 10. Geriatria i gerontologia weterynaryjna
 11. Pediatria weterynaryjna
 12. Antykoncepcja weterynaryjna
 13. Porady hodowlane (szczególnie w zakresie dobrostanu zwierząt domowych)
 14. Psychologia zwierząt i rozwiązywanie problemów z zachowaniem zwierząt (leczenie i profilaktyka zaburzeń behawioralnych)
 15. Znakowanie zwierząt
 16. Czipowanie
 17. USG
 18. EKG + konsultacje kardiologiczne
 19. Diagnostyka laboratoryjna (badanie kału, krwi i moczu)
 20. Wydawanie zaświadczeń, orzeczeń i świadectw