Czipowanie

safeanimal_m.jpg

Do tej pory 90% zaginionych zwierząt niestety nie wracało do swoich właścicieli. Jednak już tak nie musi być.

Zaczipowane zwierzę przestaje być anonimowe, gdy zostanie prawidłowo zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal o zasięgu europejskim. 

Oznakowane czipem zwierzę bez trudu odnajdzie się gdziekolwiek, by podczas podróży nie zaginęło na terenie Europy.

Zabieg czipowania jest bezpieczny i bolesnością nie odbiega od zwykłego zastrzyku.

Procedura Safe-Animal:

1. Wszczepienie czipa pod skórę zwierzęcia przez lekarza weterynarii.
2. Zarejestrowanie pupila w internetowej bazie zwierząt zaczipowanych SAFE-ANIMAL.

Dzięki temu zyskujecie Państwo dla swojego pupila:

- dożywotnią rejestrację zwierzęcia w bazie SAFE-ANIMAL i EUROPETNET w Brukseli,
- błyskawiczny dostęp do danych psa i i kontaktowych właściciela lub jego lekarza weterynarii.

baza_czip01.jpg      baza_czip02.jpg

baza_czip03.jpg      baza_czip04.jpg

epetnet_m.jpg

O BAZIE SAFE-ANIMAL

 • MIĘDZYNARODOWA BAZA DANYCH SAFE-ANIMAL jest członkiem EUROPETNET - Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli.
 • SAFE-ANIMAL jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych.
 • SAFE-ANIMAL to jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi Polskimi miastami, w których realizowane są programy czipowania psów. (m.in. Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Podpisane przez SAFE-ANIMAL umowy dały podstawy do wprowadzenia lokalnych zbiorów do jednej ogólnopolskiej bazy.
 • SAFE-ANIMAL prowadzi największą i najbardziej aktualną w Polsce bazę danych.
 • Z SAFE-ANIMAL współpracują też lekarze weterynarii, którzy podpisują umowę z urzędami miast w ramach usługi bezpłatnego czipowania psów.
 • Wprowadzone przez SAFE-ANIMAL projekty identyfikacji zwierząt spowodowały ogromne zainteresowanie władz miast i przekazywanie danych o zaczipowanych zwierzętach i ich właścicielach z dotychczas lokalnych zbiorów.
 • Dzięki ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej wiadomo, że MIĘDZYNARODOWA BAZA DANYCH SAFE-ANIMAL  została uznana bazą nr 1 w Polsce.
 • Codziennie MIĘDZYNARODOWA BAZA DANYCH SAFE-ANIMAL wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdowaniu zwierząt, również poza granicami kraju. Potwierdzają to dotychczasowe interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii.
 • MIĘDZYNARODOWA BAZA DANYCH SAFE-ANIMAL kompleksowo rozwiązuje problemy związane z elektroniczną identyfikacją. Baza posiada mikroczipy, czytniki, prestiżowe karty SAFE-ANIMAL, formularze rejestracyjne na drukach samokopiujących, silikonowe opaski na obroże, plakaty, ulotki, gadżety i wiele innych.
 • MIĘDZYNARODOWA BAZA DANYCH SAFE-ANIMAL wspomaga Schroniska dla zwierząt – za zebrane środki finansowe zakupuje preparaty dla potrzebujących zwierząt.
 • Kadra naszych konsultantów MIĘDZYNARODOWEJ BAZY DANYCH SAFE-ANIMAL jest profesjonalnie szkolona by móc sprawnie analizować i spełniać stale ewoluujące potrzeby właścicieli zwierząt.