Bestialstwo i okrucieństwo wobec zwierząt nadal się szerzy

Opinia publiczna co rusz wstrząsana jest doniesieniami o kolenych aktach znęcania się nad zwierzętami. O ile nie dziwi nikogo, że w najlepszym nawet społeczeństwie znajdą się tacy, którzy swoim postępowaniem sięgają niżej dna moralnego i ludzkiego poniżej elementarnego poziomu człowieczeństwa, to o tyle nie mogę pogodzić się z niewrażliwością i obojętnością wielu sędziów i prokuratorów, którzy trakują akty barbarzyństwa jako mało szkodliwe czyny albo wręcz uznają, że winy nie było, bądź wydają bardzo łagodne wyroki.

Cóż bowiem można sądzić o karze 10 miesięcy więzienia dla sprawców śmierci psa, który zanim w męczarniach skonał, był wleczony za szyję za samochodem aż jego głowa nie odpadła wskutek powstałych obrażeń? Czy gdyby ci zwyrodnialcy w ten sposób zabili psa sędziego to też wydałby tak śmiesznie pobłażliwy wyrok?

Dla mnie nawet 10 lat dla takich zwyrodnialców byłoby karą zbyt łagodną, a prawo daje możliwość wymierzenia tylko co najwyżej 2 lat i to w wyjątkowych przypadkach...

Czy ktoś słyszał o takim wyroku w Polsce? Nie, mimo że na co dzień aktów bestialstwa nie brakuje.Jeszcze bardziej zbulwersowała mnie decyzja prokuratora, który nie dopatrzył się przestępstwa w czynie polegającym na tym, że właściciel wprowadził starego psa na tory (bez smyczy - ale karny pies ufający opiekunowi zrobił to czego od niego chciał jego "pan") i w ostatniej chwili uskoczył przed jadącym pociągiem. Ciekawe, czy gdyby jego psa (prokuratora) ktoś w ten sam sposób zabił, to czy też nie dostrzegł by w tym bestialstwie przestępstwa?

Jednym z ostatnich wyczynów bestii w ludzkich skórach było popalenie kojca wraz z psem. Kuba cudem ocalał z pożogi.

Im bardziej pobłażliwi prokuratorzy i sędziowie oraz im łagodniejsze jest prawo wobec sadystów, tym więcej będzie przemocy i okrucieństwa wobec zwierząt oraz ludzi.

Drodzy przyjaciele zwierząt i ludzi, nie dajcie spokoju swoim posłom i senatorom - niech zaostrzą kary (bez względu na wiek sprawców) dla ludzkich bestii nie tylko wobec zwierząt. Nie aprobujcie pobłażliwych postaw sędziów i prokuratorów wobec sadystów (obojętne, nad kim się znęcali, czy nad człowiekiem, czy nad zwierzęciem).