Kampania - Stop okrutnym obrożom i ogrodzeniom elektrycznym w Polsce

obroza_elektryczna_stop.jpgLekarz weterynarii Szczepan Kawski - Gabinet Weterynaryjny Dolittle - stanowczo protestuje przeciwko stosowaniu okrutnych metod tzw. tresury zwierząt i postępowania z nimi przy użyciu m.in. obroży elektrycznych porażających zwierzęta prądem lub dźwiękiem!

 

--------------------------------------------------------------------

Pazerność i wygodnictwo niektórych ludzi oraz  pokutujące wciąż jeszcze przedmiotowe traktowanie zwierząt przez ludzi i niezrozumienie psychiki zwierząt oraz niezrozumienie mechanizmu oddziaływania tych urządzeń na zwierzęta prowadzi do eskalacji mody na tego typu przyrządy.
 
Równolegle trwa kampania marketingowa o skuteczności i nieszkodliwości tych urządzeń wobec zwierząt. Wystarczy jednak minimalnej wyobraźni, żeby zrozumieć, że działaja podobnie jak paralizatory i odstraszacze akustyczne, a skoro mają takie działanie, to wiadomo jaką krzywdę, ból i cierpienie, a nawet śmierć wywołują one u ludzi i zwierząt. Podobnie, jakże nieprzyjemne i przykre są dla ludzi intensywne dźwięki sygnałowe, a co dopiero gdy działają one na słuch zwierząt, których to ten narząd zmysłowy jest wielokrotnie wrażliwszy od ludzkiego.


W "Naszej Klasie" otworzyliśmy jako TOZ Wrocław konto poświęcone tej kampanii


 http://nasza-klasa.pl/profile/16634699


Kampania STOP OBROŻOM ELEKTRYCZNYM Okręg Wrocław TOZ w Polsce

 

Zachęcamy do zapisywania się do grona przyjaciół tej kampanii i idei uwolnienia psów i kotów od okrucieństwa obrożowego.