Kopiowanie uszu i kurtyzowanie ogonów jest czynem haniebnym i nielegalnym !

Tak, kopiowanie (cięcie, przycinanie, formowanie) uszu i kurtyzowanie (obcinanie, skracanie) ogonów jest czynem haniebnym i nielegalnym od momentu wejścia w życie Ustawy o ochronie zwierząt!

Niniejszy wpis zainspirował mail jaki otrzymałem od przyjaciół zwierząt, z którymi współpracuję na niwie obrony praw zwierząt.

------------------------------------

"Fundacja Viva! zaprasza do podpisywania:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5410"

------------------------------------

Od razu zajrzałem na petycje i po przeczytaniu niezwłocznie ją podpisałem.

Znajomym wysłałem powiadomienie o tym, że nie zbagatelizowałem akcji w odpowiedzi otrzymałem inną sprawę:

-------------------------------------

"Panie Doktorze,
polecam łaskawej uwadze materiały dot. kopiowania psów.
http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html 
http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/23320-obcinanie-psom-uszu-i-ogonow-jest-zabronione-ale/  
Ciągle z tym walczymy.
pozdrawiam
nr
Data: 25 maja 2010"

 

--------------------------------------

Po wysłuchaniu audycji z rzeczniczka Zwiazku kynologicznego osłupiałem! I napisałem w odpowiedzi ten tekst:

"Witam!

Ta rzeczniczka ze Związku powołuje się na przepisy w Hiszpanii?

Tam się bez zmrużenia oka morduje bestialsko byki, dręcząc je przy tym.

Tam się wiesza psy myśliwskie na drzewach, po sezonie łowieckim!

Hiszpania jest dla niej przykładem?

Wstyd! Hańba!  

Ten wywiad jest skandaliczny.

Powinien stanowić podstawę do delegalizacji Związku Kynologicznego w Polsce jako organizacji przestępczej propagującej poprzez tolerowanie łamanie prawa wobec zwierząt (psów).

Niezależnie od tego, organizacje społeczne broniące praw zwierząt powinny organizować na wystawach psów pikiety blokujące wystawę i poszczególne konkursy w których zostały dopuszczone psy z ciętymi ogonami i/lub uszami. Działacze biorący w tym udział powinni mieć gotowe druki zawiadomień do prokuratury przeciwko właścicielom psów z ciętymi uszami z żądaniem ukarania winnych tego okaleczenia (właściciela, hodowcy i lekarza weterynarii lub innej osoby, która okaleczyła zwierzę. Drugim doniesieniem do prokuratury powinno być skierowanie wniosku o ukaranie organizatorów wystawy, którzy wpuścili na nią takie psy, w tym również lekarzy weterynarii którzy takie psy dopuścili.

Jeśli się zrobi wkoło tego szum, i uniemożliwi przeprowadzanie konkursów, to ZwKwP będzie zmuszony uznać zakaz jako wiążący i nie dopuszczać psów okaleczonych do konkursów.  

jak nie wiadomo o co chodzi w tych mętnych wykrętach, to wiadomo, że chodzi o kasę z tego procederu i o to, że w ZwKwP rządzą nadal betonowcy o duszach rzeźnickich.

Z poważaniem,
Szczepan Kawski
PS. Chętnie pomogę w tej kampanii od strony merytorycznej i koncepcyjnej."  

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A oto moje uwagi juz napisane bez emocji, na spokojnie:

 

Mimo tego, że stało się to w 1997 roku, to do tej pory Związek Kynologiczny w Polsce "udaje", że dla niego przepisy Ustawy są niejednoznaczne i niejasne, bo żaden przepis wprost tego procederu nie zabrania. Dla przeciętnie rozgarniętego prawnika przepisy są jasne, a dla Psich Związkowców, dysponujących prawnikami, nie są.

Czy to przypadek, czy skutek świadomej obstrukcji?

Dla mnie jest całkiem jasne o co chodzi. Chodzi o to samo, o co chodzi, gdy nie wiadomo o co chodzi (w myśl znanego powiedzenia: "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o kasę.").

Zachęcam do lektury różnych tekstów opisujących ten problem oraz zjawiska socjologiczne i społeczno-polityczne wokół tej sprawy:

http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html

http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/23320-obcinanie-psom-uszu-i-ogonow-jest-zabronione-ale/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przypowiesc-o-czlowieku-zwierzeciu-i-cierpieniu,wid,10531579,felieton.html?ticaid=1a3ad&_ticrsn=3

http://pies.onet.pl/14405,19,24,dlaczego_ciecie_ogonow_powinno_byc_zakazane,artykul.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34317,2546489.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34317,2546489.html

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/69969383

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W odpowiedzi na moją emocjonalną wypowiedź otrzymałem opinię z Fundacji Mrunio:

"Kilka dodatkowych uwag; wybaczcie sarkazm ale w tej sytuacji jest on konieczny:
Po pierwsze Hiszpania jest najbardziej barbarzyńskim krajem Europy jeżeli chodzi o zwierzęta. O tym nawet mówią ludzie zupełnie niezwiązani z organizacjami ochrony zwierząt. Ciekawostka: Hiszpanie i to nie tylko jakiś ciemny plebs ale tak samo ciemna kasta rządząca, uważają, że byki BARDZO LUBIĄ CORRIDĘ !!!!!! To dla byka rodzaj zajęć ruchowych na wybiegu ........ Dlaczego więc bykom wycina się struny głosowe? Przecież NIE dlatego, że katowany, masakrowany i śmiertelnie przerażony zwierzak mruczy z zachwytem w czasie tej "pysznej zabawy" ze zwyrodniałymi macho-sadystami.
Ciekawostka druga: psów myśliwskich nie wiesza się tak zwyczajnie, to byłoby zbyt humanitarne. Psy wiesza się tak aby mogły czubkami łapek dotykać ziemi. Wtedy dłużej się męczą. Przy tych hiszpańskich zuchach nasi wieśniacy zabijający psy siekierą wydają się jak niewinne owieczki.
Ciekawostka trzecia: na Mallorce, małej w końcu wysepce, uśmierca się celowo min. 15.000 psów i kotów rocznie.

Obecnie działam w Parlamencie europejskim. Robimy lobbing wśród europosłów aby podpisali deklarację, która jest pierwszym etapem pracy nad powstaniem unijnego prawa ochrony zwierząt towarzyszących. Wiem od mojej szwajcarskiej przyjaciółki Eleonory, która zajmuje się ratowaniem kotów na Mallorce, że Hiszpanie do tego co robimy są nastawieni wręcz wrogo. Eleonora mówi, że założy się o każde pieniądze, że żaden z hiszpańskich europosłów nie podpisze deklaracji. Oby się myliła ..........

Co do związku Kynologicznego to od dawna mam swoje specyficzne zdanie na temat prowadzenia zarobkowych hodowli. Nie można być miłośnikiem zwierząt jeżeli uprawia się proceder handlu żywym towarem. Nie możliwe jest aby ludzie ci dbali o dobro zwierząt skoro tworzą/modyfikują psy co powoduje u nich najróżniejsze schorzenia i wynaturzenia. To jest zalegalizowana zabawa we Frankensteina !!!!! Wszyscy wiedzą, że psy takiej to a takiej rasy są z góry skazane na pewne choroby czyli, prawo dozwala aby ludzie bawili się kosztem cierpienia żywych istot i jeszcze zarabiali na tym pieniądze. No cóż ale ten skandaliczny proceder będzie istniał dopóki istnieje taka rzesza snobów.
  Pewien chłopiec z sąsiedztwa pokazał mi z dumą swego rasowego owczarka, którego linia grzbietu szła ku dołowi (zad niżej niż kłąb) mówiąc: "proszę zobaczyć takie psy są bardzo teraz modne". Zatkało mnie i byłam wściekła bo wiem, że on tego sam nie wymyślił. Odpowiedziałam mu jednak spokojne, pytaniem: "a co zrobicie jak za dwa lata będą modne owczarki z inną sylwetką".

To co Pan pisze Panie Szczepanie byłoby super gdybyśmy mieli do dyspozycji rzeszę ludzi, która mogłaby jeździć od wystawy do wystawy i to robić. Niestety, niestety za mało nas a ogrom problemów wielki.

Na prawdę liczę bardzo, że praca w Unii jest w tej chwili kluczowym działaniem do rozwiązania wielu problemów.

Pozdrawiam serdecznie.
3smigelski
(Elżbieta Smigielski
prezes zarządu Fundacji Mrunio, Kłodzko)"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W jednym z listów do przyjaciół zwierząt napisałem prośbę o włączenie się w tworzenie tego wpisu na blogu moim blogu:

"Witam!

Nie sądziłem, ze jest jeszcze tak źle w tym zakresie:-(((((((

Wstawiłem na swoim blogi krótki tekst w tej sprawie.

 

http://weterynarz-radzi.pl/content/kopiowanie-uszu-i-kurtyzowanie-ogonów-jest-czynem-haniebnym-i-nielegalnym

Zapraszam do włączenia się ze swoimi wypowiedziami do tego wpisu - teksty proszę przesyłać na mojego maila - teksty mogą zawierać linki. Proszę też o podpisanie się pod tymi tekstami. Będę wdzięczny za zamieszczenie linku do mojego blogu z tym artykułem na innych stronach.Z poważaniem,
Szczepan Kawski
"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwsza reakcja:

"Popieram inicjatywę i wrzucam na mój facebook, twitter i my space.

--
Sabina Malochleb-Bazaud"

---------------------------------------------

RAZEM  ZROBIMY  WIĘCEJ  !!!