O mnie

Kawski i Liza3.jpg

 

Nie jestem członkiem Greenpeace i nie jest to blog tej ani żadnej innej organizacji, ale są to moje osobiste refleksje proekologiczne, humanitarne i humanistyczne.


Jestem nieuleczalnym Zwierzolubem.


09dobrzekotunarekach_100.jpg Pasjonują mnie tajemnice wszechświata, historia ludzkości, zachowania zwierząt, cuda przyrody, psychologia, fotografia i pewnie wiele innych spraw.

Ekologia to także mój konik.

Nie mam czasu i możliwości działać bardziej aktywnie, ale robię co mogę, by choć w ten sposób przyczynić się do uratowania przyrody, zwierząt i ludzi... od katastrofy ekologicznej.


Ludzie, jacy są, to każdy widzi, ale czy dostrzega?


Kawski i pies.jpg Ludzie już tak długo żyją na Ziemi wśród zwierząt, że o tym zapomnieli, że są ich starszymi braćmi i teraz święcie wierzą, że to zwierzęta żyją pośród nich.
Czy to im szkodzi bardziej niż zwierzętom?

Z taką samą nonszalancją ludzie postrzegają środowisko naturalne, które rabunkowo eksploatują. Skutkiem tego jest widoczna już gołym okiem katastrofa ekologiczna, o której trąbią wszystkie media i nikt temu nie zaprzecza.

Brak poszanowania dla zwierząt i środowiska przekłada się wprost na relacje międzyludzkie. Ktoś, kto wyzyskuje i niszczy wszystko, co go otacza, ten nie ma skrupułów by wykorzystywać i niszczyć bliźnich.

Czy tak musi być?...

Pani, Pan, Państwo, ja, My, Społeczeństwo.... możemy coś z tym zrobić dla własnego i innych dobra.

Jeśli tylko nie będziemy bierni i obojętni, jeśli tylko coś, cokolwiek zrobimy.


Wystarczy, że dobrzy ludzie nie zrobią nic, a zło zatryumfuje.