Sam zdecyduj - Wybory prezydenckie czerwiec 2010 - prawo obywatelskie i patriotyczny obowiązek

Weź udział w tych i w każdych innych wyborach!

To Twoje prawo obywatelskie i patriotyczny obowiązek!

Te hasła wydają się niekiedy na wyrost, albo banalne lub nawet nachalne, a sam akt głosowania często uważa się za zbędny, anachroniczny i niemodny lub nawet bezsensowny.

Wielu z nas szuka różnych wymówek i pretekstów do tego by nie wziąć udziału w głosowaniu. A to dlatego, że "mój głos niewiele znaczy", a to dlatego, że "nie ma na kogo głosować", a to dlatego, że "nie podoba mi się żaden program wyborczy", a to dlatego, że "nie mam czasu", a to dlatego, że "generalnie jestem przeciw polityce i politykom a nawet Państwu, jako instytucji", itd.

Ja, pamiętam czasy, gdy rzeczywiście udział w wyborach był farsą, bo były fikcyjne, były z góry "ustawione". Obecnie, mam wpływ na to kto w Polsce będzie rządził i czy w następnych wyborach nadal będę popierał to samo ugrupowanie polityczne bądź tych samych polityków. Co prawda, mam tylko jeden głos do dyspozycji, ale takich niezależnych głosów jest ponad 30 mln, a ja mam w tym swój jednostkowy udział. Nie mniej mam! na tym bowiem polega demokracja, że liczy się suma głosów i zwyciężają politycy i te partie, które są wiarygodne i przekonają do siebie największą liczbę wyborców.

Wielu "wyborców", którzy nie uczestniczą w akcie głosowania przy urnach, potem narzeka na to jaki jest ostateczny wynik i potem dalej usprawiedliwia swoją bierność właśnie tymi wynikami oraz brakiem efektów społecznych i gospodarczych, bo wygrali nie ci, którzy jego zdaniem powinni, a przecież Jego tam przy urnie zabrakło.

Kto nie głosuje, ten nie ma prawa do narzekania i krytykowania!

Ja nigdy nie narzekam. Mam pozytywne nastawienie do świata i nie szukam winy za wszystko po stronie Innych, lecz zawsze zaczynam rozliczenia od siebie, a dopiero w drugiej kolejności u tych Innych. 

Nie zmarnuj swojego prawa i głosu w tych i w następnych Wyborach!
 

Masz Prawo! Masz Głos!

Nastał czas decyzji! Nie stój obojętnie "z boku"!

Masz prawo do podejmowania ważnych decyzji!

Sam zdecyduj "kto tu będzie rządził" - kto będzie nasz kraj - Polskę "urządzał"!