Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - ja zawsze gram z Orkiestrą Jurka Owsiaka

wosp.png

Każdego roku mamy szansę przypomnieć sobie o tym jak ważne jest poświęcenie się dla innych, pomaganie innym i pamiętanie o innych, a nie tylko o sobie i swoich sprawach.

Niekiedy niewielkie wyrzeczenie się czegoś przez wielu ludzi i przez to udzielona przez nich indywidulanie choćby najmniejsza pomoc przez mnogość takich decyzji rodzi w sumie wielką pomoc. Przykładem takiej akcji jest WOŚP.

Jest takie powiedzenie:

"Nie czyń Drugiemu co Tobie niemiłe."

To bardzo ważne zdanie. Po prostu nie czyńmy innym złego. Zaniechajmy złego wobec innych.

Jednakże, powinniśmy się kierować także i takim wskazaniem:

"Czyń Drugiemu co Tobie jest miłe."

To drugie zdanie doskonale pasuje do idei Orkiestry.Nie bądźmy bierni! Bądźmy aktywni i czynnie czyńmy dobro innym!

Pomagaj innym, a może kiedyś sam otrzymasz od innych pomoc. Pomagaj innym, bo może sam kiedyś będziesz potrzebował pomocy. Pomagając dzisiaj i dając w tym działaniu przykład innym oraz czynnie zachęcając ich do niesienia pomocy i do włączania się do róznych akcji na rzecz innych, "wychowasz" następne pokolenia ludzi wrażliwych na los bliźnich. Pomagając ludziom nie zapominaj o potrzebujących pomocy zwierzętach.

Najsłabsi z nas - małe dzieci, ludzie starsi i chorzy bardzo często nie mogą albo nie potrafią się upomnieć o swoje prawa czy poprosić o pomoc. Podobnie jest ze zwierzakami. To My, Ludzie, powinniśmy przemawiać w ich imieniu i w ich obronie oraz w ich interesie.