Admin2 - blog

Wesołych Świąt!

BN2018

Zabójczy upał

pies%20w%20aucieTemperatury wciąż nie pozwalają nam odetchnąć. Lato w pełni, a to najwyraźniej nie sprzyja myśleniu.

Wciąż zdarzają się przypadki pozostawienia zwierzaka w nagrzanym samochodzie np. pod sklepem.

Kot a ciąża - nie daj się nastraszyć

ciążaChoć żyjemy w XXI wieku, w ludzkiej świadomości wciąż pokutują zabobony i przesądy dotyczące kontaktu ciężarnych, a później ich dzieci, ze zwierzętami. Z jakichś nieznanych powodów najbardziej "obrywa się" kotom. Owszem, każdy ma swój charakter i często mają własne zdanie na temat tego, co i kiedy mają robić, ale nie stanowią ŻADNEGO zagrożenia. 

Przedświąteczne porządki ze zwierzakami

koteZwierzaki w domu to sama radość. Niestety, ze sporym dodatkiem brudu. Pies odbijający ślady łap na świeżo umytej podłodze, kot rozrzucający karmę wokół miski, czy świnka morska wykopująca z klatki trociny i siano. Jak w takich warunkach przystąpić do przedświątecznych porządków? Oto kilka rad, dzięki którym będziemy mieli mniej do sprzątania. Zarówno tuż przed Bożym Narodzeniem, jak i przez cały rok. 

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni...

mi%C5%9B
Ale kilka innych zwierzaków już tak ;) Wielkimi krokami nadchodzi pora roku, w której cała przyroda zaczyna budzić się do życia. Wśród coraz bardziej zielonego otoczenia pojawiają się kolejni „stali bywalcy”. Niezależnie od tego, czy świstak zobaczył swój cień, czy też nie.

Dokarmiaj ptaki, ale mądrze

bullfinches-1541036Zima w pełni. Co prawda luty zaczął się dość deszczowo, ale to nie znaczy, że możemy definitywnie schować zimowe buty i kurtkę na dno szafy. Mrozy mogą jeszcze powrócić. Część z nas co roku decyduje się na pomoc ptakom w przetrwaniu tej niesprzyjającej pory. Czy jednak robimy to odpowiednio? Poczytajcie, jak pomagając nie zaszkodzić.

Sylwester ze zwierzakami

fireworksFajerwerki w przełomową, sylwestrową noc mogą sprawić wiele radości… Ale tylko ludziom. Dla naszych pupili jest to zazwyczaj traumatyczne przeżycie.

Psy i koty mają bardzo czuły słuch przez co są bardziej narażone na hałas, jaki wywołują petardy i fajerwerki. Ponadto nie da się im wytłumaczyć, dlaczego po tylu spokojnych wieczorach nagle nadchodzi ten jeden głośny. Oszczędźmy im tego.

Wigilia – by nie zaszkodziła

kitty-0Już za chwileczkę, już za momencik zasiądziemy przy bardziej lub mniej zastawionym wigilijnym stole.

W tym (miejmy nadzieję rozsądnym) biesiadowaniu będą nam towarzyszyć również mniejsi członkowie naszych rodzin – psy i koty. Na ile można pofolgować ich diecie?

Nie osądzaj pochopnie

Clipboard01Przykro nam, że na Google i Facebooku pojawiają się skrajnie negatywne i niesprawiedliwe opinie dotyczące Doktora Dolittle. Pisane pod wpływem emocji mogą sprawić, że Pan Doktor nie będzie miał szansy pomóc wielu pupilom.

Szczepan Kawski jest weterynarzem z powołania. Zwierzaki go kochają, a on stara się im pomóc. W dzień i w nocy, jak tylko jest w stanie. Przeczytajcie.

W ogrodzie Dolittle...

Clipboard01
Do Dolittle'a drzwiami oknami i ogrodem zwierz wszelaki przybywa... Czego tu szukają koty? Znalazły zwierzaczka.

Na szczęście Dolittle czuwał :)

 

 

Strony

Subskrybuj RSS - Admin2 - blog