Weterynarz - blog

Smycz i kaganiec to konieczność?

pies_spacer_smycz.jpegKwestię prowadzenia psów na smyczy i w kagańcu reguluje w  Polsce szereg przepisów prawnych.

Poniżej najistotniejsze fragmenty odpowiednich aktów prawnych. Oprócz nich te sprawy regulują bezpośrednio akty prawa miejscowego – każda rada gminy wydaje uchwałę i załącznik do niej określany jako "regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy".

Karpie też cierpią!

karp.jpg

Co roku, w okolicach grudnia rodacy przygotowują tradycyjny zamach na karpia. Tradycja jest ważna i piękna tylko dlaczego ma się nadal odbywać kosztem cierpienia ryby?

GEHENNA KARPI - to się nie powinno nigdy zdarzyć wśród cywilizowanych ludzi!

Zwierzę to nie rzecz, zabawka ani prezent

MB900297539.JPGPrzy okazji świąt Bożego Narodzenia w polskich domach, najczęściej w prezencie, pojawiają się nowe zwierzęta.

Taka forma obarczania bliskich psami, kotami czy papużkami jest najgorszym rozwiązaniem z możliwych. Zwierzę pod żadnym pozorem nie może być traktowane jak prezent, czyli RZECZ.

Nie jedźcie na Ukrainę na EURO 2012

holownia-300x200.jpg

W 48 numerze Newsweek, w artykule pt. "Psi los" Szymon Hołownia zaapelował, by odsyłać Ambasadzie Ukrainy bilety na rozgrywki piłkarskie EURO 2012 na Ukrainie.

Chodzi o to, by zbojkotować mecze na Ukrainie i zrezygnować z wyjazdu do kraju, w którym eksterminuje się w bestialski sposób psy i koty...

Bojkot EURO 2012!

boycott2012.jpgMasakra zwierząt na Ukrainie przed UEFA  EURO 2012!

Nie wolno popierać imprez okupionych krwią i cierpieniem istot słabszych od człowieka.

SPORT nie może ociekać krwią!

Zobacz ZDJĘCIA, podpisz PETYCJĘ!

Pogotowie ds. dzikich zwierząt we Wrocławiu

MB900330240.JPG

Dzikie zwierzęta coraz częściej zapuszczają się w głąb miast stwarzając zagrożenie dla ludzi, mienia oraz dla siebie samych.

W przypadku bezpośredniego kontaktu należy zachować zimną krew i spokojnie oddalić się. Nie należy podejmować żadnych działań na „własną rękę”. Nie wolno zabierać osobników młodych, tzw. „zagubionych” sarenek, lisków itp.

Uwaga na nietoperze jesienią

MBat.JPG

Te latające, małe ssaki znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową (wszystkie nietoperze są prawnie chronione).

Od września do listopada, zależnie od panujących warunków atmosferycznych, ludzie zaczynają napotykać wokół siebie nietoperze. W tym okresie nietoperze polują na owady bardziej aktywnie niż latem.

15 rad dla opiekunów psów i kotów

ddcc1.jpg

Przed podjęciem decyzji o nabyciu lub adopcji zwierzaka należy zastanowić się dokładnie nad kilkoma istotnymi kwestiami.

 Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów, a życie nasze i - przede wszystkim - zależnego od nas pupila będzie pełne radości.

Czy koty jedzą i trawią tak jak psy?

MB900330273.JPG

Koty, podobnie jak psy, są zwierzętami mięsożernymi, ale mimo to różnią się swoimi potrzebami pokarmowymi. Wynika to z różnic anatomicznych i fizjologicznych.

Znając fakty dotyczące anatomii przewodu pokarmowego i fizjologii trawienia u kotów, można dowiedzieć się, jak chronić ich zdrowie poprzez zastosowanie odpowiedniej diety.

Jak jedzą i trawią psy?

MB900330230.JPGBy wiedzieć, jak chronić zdrowie psów poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, dobrze jest znać podstawowe fakty o ich anatomii przewodu pokarmowego i fizjologii trawienia.

Psy są mięsożercami, ale w nieco mniejszym stopniu niż koty. Dlatego ich pożywienie powinno być uboższe w pokarmy pochodzenia zwierzęcego, niż tego wymagają koty.

 

Strony

Subskrybuj RSS - Weterynarz - blog