SZUKAM SUCZKI AMSTAFA

rozwinięcie pytania: 

Witam,

Mam bardzo nietypowe pytanie. Mianowicie od dłuższego czasu szukam „żony” dla mojego pieska – SHOGUNA, który ma 5 lat i jest pięknym samcem. Skoro ta strona dociera do tylu osób na raz, to może ktoś ma fajną suczkę :-) Przyjadę w każde miejsce w Polsce i w Europie, aby pomóc mojemu „synowi” :-)
 
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odpowiedź: 

Rozmnażanie psów - zarówno rasowych, jak i hodowlanych - z pominięciem Związku Kynologicznego prowadzi do "produkcji" psów bez rodowodu, o nieprzewidywalnej psychice.

Wysiłki hodowlane Związku Kynologicznego prowadzą do eliminowania agresji u psów poprzez odpowiednie kojarzenia osobnicze oraz eliminację z hodowli zwierząt wykazujących agresję.

Działanie na własną rękę (w ramach tzw. pseudohodowli) prowadzi do tragedii domowych (pogryzienia domowników) i publicznych (pogryzienia osób trzecich). Zwiększa również liczbę psów agresywnych, trafiających do schronisk dla zwierząt, w których zagrażają personelowi i zwierzętom.

Nawet, gdy pies i jego potomstwo nie ujawnia nadmiernej agresji, to nigdy nie wiadomo do kogo takli pies trafi.  Z każdego psa, każdej rasy i wielkości lub dowolnego mieszańca lub kundelka, można stworzyć niebezpiecznego potwora. Świadomie bądź nieświadomie.

Odpowiedzialny właściciel nie zdecyduje się na rozmnażanie takich psów, zwiększające zagrożenie ludzi i zwierząt ze strony ich potomstwa. Można spróbować starać się o zgodę Związku Kynologicznego, a także zapoznać się z Regulaminem Hodowlanego Związku Kynologicznego w Polsce.

lekarz weterynarii Szczepan Kawski

FAQ: