Warto przeczytać

flying-books-1-1408766-mKażdy Zwierzolub powinien znać pozycje książkowe, które wnoszą wiedzę i właściwe spojrzenie na rolę człowieka w opiece nad zwierzętami.

Warto nabyć nieco teoretycznej wiedzy odnośnie roli zwierząt w życiu człowieka, ich praw i potrzeb oraz naszych obowiązków wobec nich.

 ----------------------------------------------------

POLECANE LEKTURY:

"Nasi bracia pies i kot"


bracia_pies_i_kot_d.jpgAutor: Jürgen Körner

Opis:

Stosunek człowieka do zwierząt oscyluje między bezdusznością i wyzyskiem a tęsknotą i uczuciami wyższymi, jakie nieraz do nich żywimy. Książka opowiada o tym, jak w miarę rozwoju ludzkości podejmowano wysiłki w celu odzyskania naturalnej więzi z "braćmi mniejszymi". Autor poświęca też wiele uwagi okrucieństwu albo przyjaźni dzieci wobec zwierząt, a także terapeutycznej roli, jaką odgrywa zwierzę dla człowieka dotkniętego uciążliwościami współczesnej cywilizacji. Jürgen Körner jest psychologiem i zoologiem, pracownikiem Uniwersytetu Berlińskiego.

 

Wydawnictwo: W.A.B.

Kategoria: Poradniki
cena detal: 24.50 zł
format: 14,5 x 20,5
ISBN: 83-87021-55-5
oprawa: broszura
stron: 240
rok wydania: 1999

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzkie oblicze zwierząt"


ludzkie_oblicze_zwierzat.jpgAutor: Vitus B. Dröscher

Opis:

Autor książki - zoolog i psycholog - udowadnia, że w świecie zwierząt można odnaleźć zjawiska i cechy przypisywane wyłącznie ludziom: miłość, przyjaźń, związki małżekie, smutek, poczucie piękna, odwagę i tchórzostwo, a nawet zmęczenie wiosenne.
ISBN: 83-06-02743-4
Wydana: PIW, Warszawa, 1999
wydanie I, tłum. z niem. A. Guzek, oprawa broszurowa, miękka
Orientacyjna cena: 21,75-29,00 zł

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ustawy: o ochronie zwierząt, o doświadczeniach na zwierzętach - z komentarzem"


okladka_radecki_uoozw.jpgAutor: Wojciech Radecki

Opis:

Książka zawiera klasyczny komentarz prawniczy do dwóch ustaw: o ochronie zwierząt oraz o doświadczeniach na zwierzętach; ich połączenie w jednym tomie uzasadnione jest tym, że problematyka doświadczeń na zwierzętach stanowi fragment większej całości, jaką jest ochrona zwierząt. W komentarzu znajdują się uwagi do kolejnych artykułów obydwu ustaw wyjaśniające ich treść, a także - w niezbędnym zakresie - odwołanie do przepisów wykonawczych oraz regulacji prawnych znajdujących się w ustawie o ochronie przyrody, prawie łowieckim i rybackim, Kodeksie cywilnym, Kodeksie karnym i Kodeksie wykroczeń. Adresatami publikacji są gminy organizujące opiekę nad zwierzętami, straż miejska, organizacje społeczne zajmujące się ochroną zwierząt, instytucje naukowe prowadzące doświadczenia na zwierzętach, policjanci, prokuratorzy, sędziowie i adwokaci.


Wydawnictwo: DIFIN
Rok wydania: 2007
Oprawa: Miękka
Format: 16.0x23.0cm
Język: polski
Ilość stron: 294
ISBN: 8372517312